Pro uchazeče
· Nabídka oborů
· Přijímací řízení
· Dny otevřených dveří
· Kde nás najdete
Informace o škole
· Hlavní
· Kontakty
· Kde nás najdete
· Historie
· Dokumenty
· Školská rada
· Ubytování
· Stravování
· Jídelníček
· Partneři školy
· Sponzorování žáků
· Výběrová řízení
· Projekty
Informace o studiu
· Obory
· Pro uchazeče
· Přijímací řízení
· Maturitní zkoušky
· Škola ONLINE
· Vzdálený přístup
· Programové vybavení
· Výuka hardware
· Výuka programování
· Sport
·
Komerční služby
· Ubytování - info
· Ubytování - rezervace
· Stravování - cizí strávníci
Informace ostatní
· Kalendář
· Aktuality
· Fotogalerie
· Virtuální prohlídka
· Město Velešín
· Velešínský videožurnál
· SRPŠ
· Odbory
· O webu
tisk - SOS Velešín bude týden hostit studenty z Gruzie, Mexika či Egypta

SOŠ Velešín bude týden hostit studenty z Gruzie, Mexika či Egypta

Studenti Střední odborné školy strojní a elektrotechnické Velešín poznají na konci února hned několik odlišných kultur, jazyků, jídelníčků a celkově osobností. Do školy totiž dorazí osm mladých lidí z Malajsie, Gruzie, Taiwanu, Turecka, Egypta, Indonésie, Mexika a Číny. Stane se tak v rámci projektu Edison, jehož vizí je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy. Termín návštěvy je 22. až 27. února.

Studenti ze zahraničí se aktivně zapojí i do výuky. Jsme domluveni každý den na čtyřech hodinách aktivní činnosti, při které představí svůj stát, národní sporty, kuchyni, zájmy a tak dále,“ informovala Lenka Šípková, zástupkyně ředitele pro teoretické vyučování.

Slavnostní zahájení a prezentace programu celého týdne se uskuteční 23. února. Zajímavá bude pro obě strany i finální tečka, ke které dojde v pátek.

Počítáme s mezinárodním sportovním utkáním. Třeba ve stolním tenisu či volejbalu. Ještě se domluvíme. Věřím, že díky fandění studentů školy zavládne báječná atmosféra,“ nastínila Lenka Šípková.

Jelikož má velešínská škola k dispozici domov mládeže, bude zahraniční návštěva ubytována v něm. „Jiné školy ubytovávají stážisty v rodinách studentů, kteří bydlí ve městě, kde škola sídlí. K nám ale většina dojíždí. Domov mládeže má dostatečnou kapacitu a je přímo ve školním objektu, takže jsme se rozhodli pro tuto variantu,“ dodala Lenka Šípková.

Projekt Edison je na mnoha českých školách již velmi dobře známý. Zahraniční stážisté u českých studentů mimo jiné navýšili zájem o studium v zahraničí. Mezi některými mladými lidmi dokonce vzniklo i přátelství, které je motivací pro zlepšení anglického jazyka.

Aktuality
· Slavnostní otevře...
· Výzva k podání n...
· zemřel kolega Ludv...
· PF 2015
· soutěž - Středni...

Cisco


Autodesk Academia


MSDN


WiFi HotSpot


YouTube


Moodle


Nová maturita


Britské centrum


SOŠ Velešín na Facebooku


progeCAD - alternativa AutoCAD ®

Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.