Pro uchazeče
· Přijímačky nanečisto
· Nabídka oborů
· Přijímací řízení
· Dny otevřených dveří
· Kde nás najdete
· Výuka jazyků
Informace o škole
· Hlavní
· Kontakty
· Kde nás najdete
· Historie
· Dokumenty a formuláře
· Školská rada
· Výchovné poradenství
· Ubytování žáků
· Stravování
· Jídelníček
· Pronájem prostor
· Partneři školy
· Sponzorování žáků
· Výběrová řízení
· Projekty
· GDPR
· Eduroam
Informace o studiu
· Obory
· Pro uchazeče
· Přijímací řízení
· Maturitní zkoušky
· Škola ONLINE
· Předměty
· Kroužky
· Vzdálený přístup
· ECDL
· Office 365
· Sport
·
Komerční služby
· Ubytování - info
· Ubytování - rezervace
· Stravování - cizí strávníci
Informace ostatní
· Kalendář
· Aktuality
· Fotogalerie
· Virtuální prohlídky
· Město Velešín
· Velešínský videožurnál
· Českokrumlovský deník
· SRPŠ
· Odbory
tisk - Zateplení Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně

Zateplení Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně

7. 1. 2015 8:31

Polovinu nákladů na zateplení Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně za 40 milionů korun zaplatil Jihočeský kraj.

Zateplení bezmála 20 tisíc metrů čtverečních včetně výplní otvorů a střech a s tím související úspora finančních nákladů za teplo až téměř o 50 procent. To je hlavní výsledek rekonstrukce Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně, která trvala od začátku března do konce listopadu 2014. Její slavnostní otevření po úpravách se uskutečnilo v úterý 6. ledna 2015.

Rekonstrukce si vyžádala náklady 40 milionů korun, z čehož 20,5 milionu pokryla dotace z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), zbytek pak uhradil zřizovatel školy, kterým je Jihočeský kraj. Jejím hlavním důvodem byl již neodpovídající technický stav budov, jejich stáří a zejména potřeba snížení energetické náročnosti a splnění podmínek OPŽP pro podání projektu na zateplení školy. „Jsem moc rád, že se rekonstrukce, a to i s nemalým finančním přispěním kraje, vydařila. Ty dva hektary zateplených plášťů je akce, která myslím, pokud jde o naše střední školství, nemá v kraji obdoby,“ uvedl hejtman Jiří Zimola.

Ředitel školy Milan Timko řekl, že se zateplení týká všech budov jejího rozsáhlého areálu. „A to včetně odborných dílen praxe, tělocvičny, školní jídelny a domova mládeže,“ upřesnil.

Na úspoře za účty na teplo se podle Timka podepsala i vlastní plynová kotelna za pět milionů korun. Tu škola získala díky finančním prostředkům z ministerstva průmyslu a obchodu a z části od svého zřizovatele.

Mohou se pochlubit diplomem „Doporučeno zaměstnavateli“

Střední odbornou školu strojní a elektrotechnickou ve Velešíně navštěvuje celkem 395 žáků, kteří si mohou vybrat z oborů Obráběč kovů, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Informační technologie, Mechanik seřizovač, Letecký mechanik a Elektrotechnika. „Těší mě, že mohu škole rovněž dodatečně pogratulovat k tomu, že jí nejvýznamnější firmy regionu loni v listopadu udělily diplom „Doporučeno zaměstnavateli“, coby třetímu nejlepšímu zařízení v kraji, které nejlépe připravuje své absolventy na zaměstnání a s orientací na potřebné profese,“ připomněl Zimola.

Jihočeský kraj zřizuje celkem 72 středních škol, z toho 17 gymnázií. Ostatní střední školy, kterých je 55, jsou většinou kombinací jak střední odborné školy, tak středního odborného učiliště, popřípadě SOŠ a SPŠ. „Jenom za poslední tři roky investoval kraj do rekonstrukcí středních škol celkem 105 milionů korun,“ uzavřel Zimola.

zdroj Parlamentní Listy

Aktuality
· Výsledky přijíma...
· Přijímací říze...
· Výsledky přijíma...
· Výsledky přijíma...
· Výsledky přijíma...
Poslední články
· tisk - SOŠ Veleší...
· Cisco Networking Aca...
· média - slavnostní...
· Jihočeský kraj pod...
· tisk - SOŠ Veleší...

CiscoAutodesk AcademiaORACLEECDLWiFi HotSpot


Eduroam


YouTube


Moodle


Nová maturita


Britské centrum


SOŠ Velešín na Facebooku