eduroam logo

Připojení do EDUROAM na Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín, U Hřiště 527, Velešín

Hlavní myšlenkou tohoto projektu je transparentní používání propojených sítí v rámci TERENA mobility TF. Síť eduroam si klade za cíl připojení studentů k internetu nezávisle na jejich aktuální pozici. V praxi to vypadá tak, že pokud jste v dosahu nějaké WiFi sítě spadající pod eduroam (a to ne jen ten český), tak se můžete připojit a přihlásit heslem od své domovské organizace.

Přihlášení studentů a učitelů naší školy k síti EDUROAM

Jste-li učitelem či studentem naší školy, pro připojení k síti eduroam užívejte přihlašovací údaje v následující formě:

itentifikátor Wi-Fi sítě (SSID): eduroam
přihlašovací jméno: uzivatel@sosvel.cz
heslo pro přihlášení: vaše heslo pro přihlášení do školní sítě

kde uživatel je vaše přihlašovací jméno do školní sítě.

Příklad

Jestliže se běžně do školní sítě přihlašujete s uživatelským jménem novakfr a heslem TghZLOV4KwSn3HvP, do sítě eduroam se přihlásíte jako uživatel novakfr@sosvel.cz a použijete stejné heslo.

Poznámka

přihlašovací jméno na první pohled připomíná e-mailovou adresu, nicméně o e-mailovou adresu se nejedná! Jde jen o jednoznačný identifikátor uživatele v rozlehlé struktuře eduroamu. Symbolu zavináč se zde užívá k oddělení identifikátoru (tzv.
realmu) jednotlivých subjektů připojených do sítě. Náš realm je v síti označen sosvel.cz.

Důrazně upozorňujeme

Chraňte si své přihlašovací údaje! Za jakékoliv jejich zneužití, i v rámci sítě eduroam, je zodpovědný držitel daného účtu!

Podrobné návody popisující ruční nastavení připojení na různých zařízeních (telefonech, tabletech, noteboocích) a na různých operačních systémech naleznete na stránkách Konfigurace zařízení pro eduroam.

Připojení k síti EDUROAM

Celá síť používá WPA2 s AES šifrováním a standard 802.1x pro přihlašování (přihlašování přes webový formulář není podporováno) a je šířena pod SSID eduroam.

K samotnému připojení potřebujete zařízení podporující bezdrátovou síťovou komunikaci s podporou WPA2, dále potřebujete mít přihlašovací jméno, heslo své domovské organizace a kořenový certifikát CESNET PKI (národní koordinátor tohoto projektu). (přímý odkaz na kořenový certifikát CA).

Pokryté lokality

Síť eduroam je dosažitelná v budovách školy a dílen. K síti eduroam se můžete připojit se stejnými přístupovými údaji ve všech jejích přípojných místech.

V případě problémů s připojením kontaktujte administrátora EDUROAMu na naší škole pribyl(a)sosvel.cz.

Eduroam® je registrovanou ochrannou známkou společnosti TERENA