internet – Budějovické letiště navázalo spolupráci s velešínskou školou

Budějovické letiště navázalo spolupráci s velešínskou školou

Rozvoj Letiště České Budějovice je nejen jedním z nejvýznamnějších investičních projektů na jihu Čech, ale stal se také inspirací a podnětem pro vznik nového studijního oboru. Střední odborná škola strojní a elektrotechnická ve Velešíně na základě předpokladu zintenzivnění leteckého provozu nově otevírá obor letecký mechanik, určený zejména chlapcům, kteří se zajímají leteckou techniku.

Studium potrvá čtyři roky a bude ukončeno maturitní zkouškou. V době, kdy budou první absolventi získávat svá maturitní vysvědčení, lze předpokládat na Letišti České Budějovice plnohodnotný mezinárodní letecký provoz.

Vznik nového oboru, který v několika příštích letech na trh práce přivede absolventy odborných profesí, kterých si letecký svět velmi považuje, vítá také vedení Letiště České Budějovice. „Vidíme na praktických zkušenostech ostravských kolegů, kde je nejen střední škola zaměřená na letecké profese, ale kde je možnost pokračovat i ve vysokoškolském studiu, že propojení praxe se školou je užitečné pro obě strany. I z toho důvodu nabízíme veškerou pomoc a podporu“, říká ředitel společnosti Jihočeské letiště České Budějovice Ing. Ladislav Ondřich.

Studijní obor zahajuje v září nového školního roku, přihlášky musí studenti dodat na ředitelství školy do 15. března 2011. Přijímací zkoušky na tento obor se nekonají, uchazeči budou přijímáni podle studijních výsledků ze základní školy. „Budeme studenty postupně připravovat na to, aby zvládli montáž, předletové, průletové a poletové ošetření letadel, jejich pravidelné prohlídky a údržbu, aby byli schopni jak v dílnách, tak na odbavovacích plochách sestavovat, oživovat, zkoušet a revidovat letadla a leteckou techniku, včetně provádění servisu,“ upřesňuje ředitel Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně Ing. Bc. Milan Timko. Odborná část výuky bude zaměřena na technickou dokumentaci, strojírenské materiály, strojnictví, mechaniku, aerodynamiku, opravárenství a montáže. Výhodou je, že s  reálným chodem letiště a s pravidly leteckého provozu se budou moci studenti seznámit také na Letišti České Budějovice. „V letošním roce jsme schopni přijmout maximálně třicet uchazečů a počítáme s tím, že bychom tento obor otevírali vždy jednou za dva roky“, doplňuje Milan Timko. Předpokladem je, že absolventi tohoto oboru najdou uplatnění nejen jako letečtí mechanici, či zkušební technici letadel, ale že mnozí budou pokračovat v dalším studiu na vysoké škole.

Zdroj: https://letistecr.cz/aktuality/budejovicke-letiste-navazalo-spolupraci-s-velesinskou-skolou.aspx

Podpořte nás sdílením

facebook
Twitter
linkedIn
Střední odborná škola strojní
a elektrotechnická Velešín
Velešín, U Hřiště 527, 382 32
Pracovní doba: 6:30 – 15:00
IČ0: 00583855
DIČ: CZ00583855
IZO: 000583855
Datová schránka: a3dh72q
chevron-down