Cisco Networking Academy

Slavnostní otevření síťové laboratoře Cisco na SOŠ Velešín

Jednou z prestižních událostí poslední doby bylo na SOŠ strojní a elektrotechnické ve Velešíně slavnostní otevření nové síťové laboratoře, které provedl 14. ledna 2013, za přítomnosti vedení školy a instruktorů CNA SOŠ Velešín, ing. Karol Kniewald – ředitel programu CNA (Cisco Networking Academy) pro střední a východní Evropu. Krátce promluvil i ke 30 žákům ZŠ Velešín, kteří se na SOŠ Velešín zúčastnili IT (Information Technology) Workshopu a zdůraznil význam studia počítačových oborů, které právě SOŠ Velešín nabízí reagujíce tak na trvalý nedostatek síťových odborníků na trhu práce.

Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují spolu a spolupracují.

Cisco Systems, Inc. je jedna z největších počítačových firem dnešní doby a dominující hráč na poli síťových prvků.

articles: cisco_equipment_small.jpg

„Znalosti a dovednosti v oblasti počítačových sítí jsou dnes značně rozšířené nejen ve velkých společnostech, ale stále častěji i v menších firmách. Proto je o tyto odborníky velký zájem. Prostřednictvím našeho programu síťových akademií se proto snažíme vychovávat stále nové a nové ICT specialisty, kteří budou moci tuto poptávku vyrovnávat,“

uvedl Karol Kniewald.

articles: cisco_classroom_small.jpg

„V rámci našich síťových akademií učíme budoucí ICT profesionály navrhovat, konfigurovat a provozovat počítačové sítě. Mladí lidé s těmito dovednostmi mají i v dnešní době dobrou perspektivu na trhu práce. V průběhu roku organizujeme i různé soutěže zaměřené na ICT dovednosti, které často sledují významné společnosti z oboru a snaží se mezi studenty identifikovat nové talenty k dlouhodobější spolupráci,“

uvedl dále Karol Kniewald.

Obě akce, slavnostní otevření síťové laboratoře i IT Workshop pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ, proběhly v rámci projektu OPVK „Výukové materiály a laboratoř HW a síťových technologií“ financovaného ze Strukturálních fondů EU. Žáci ZŠ si v odborných učebnách vyzkoušeli virtuální modely osobních počítačů a notebooků „Virtual Desktop“ a „Virtual Laptop“, měli možnost naprogramovat jednoduchou úlohu v prostředí Scratch a též si se zájmem prohlédli expozici Muzea výpočetní techniky.

Počínaje 2. pololetím školního roku 2012-2013 SOŠ strojní a elektrotechnická Velešín nabízí svým studentům možnost získání mezinárodně platných certifikátů i v dalších kurzech programu Cisco Networking Academy. Kromě již třetím rokem běžícího kurzu „IT Essentials: PC Hardware and Software“ jsou nyní nově k dispozici i kurzy vyšších stupňů „CCNA Explorations – Network Fundamentals“ a „CCNA Explorations – Routing Protocols and Concepts“. Již zmíněná laboratoř síťových technologií bude ještě v tomto školním roce vybavena nejmodernějším síťovým hardware od společnosti CISCO Systems, představujícím mezinárodně uznávaný světový standart v oboru síťových technologií. Spolu s další, již instalovanou výpočetní a prezentační technikou se tak hardware CISCO Systems stane nezbytným zázemím pro výuku všech kurzů CNA.

Pracovat v IT bude stále větší business

K problematice získávání zaměstnání v roce 2013 v oboru IT (informační technologie)) se dnes vyjadřuje známý portál jobs.cz, který doslova uvádí:

Dobré šance na získání nové práce v roce 2013 budou mít lidé zejména v IT a v prodeji/obchodu. „Firmy poptávají stále více programátorů, softwarových architektů nebo IT analytiků. Dostupných uchazečů je však na trhu velký nedostatek a zaměstnavatelé se o ně doslova přetahují. V této oblasti mají zdaleka nejlepší podmínky také čerství absolventi,“ říká Tomáš Dombrovský. Vyostřený boj o talenty v IT letos zřejmě ještě více vyžene už tak nadprůměrné nástupní mzdy v tomto oboru.

V roce 2015 by mohlo v Evropské unii chybět až 670 tisíc odborníků na informační technologie. Vyplývá to z analýzy německé společnosti Empirica sponzorované Evropskou komisí. Podle zástupců společnosti Cisco, která analýzu zveřejnila v rámci právě probíhajícího Evropského týdne ICT dovedností, pomohou rozdíl mezi poptávku a nabídkou specialistů vyrovnávat aktivity zaměřené na hledání a výchovu mladých talentů. Například síťové akademie společnosti Cisco v Česku jen za posledních 10 let pomohly prostřednictvím svých kurzů rozvíjet ICT dovednosti u cca 20 tisíc studentů.

Podpořte nás sdílením

facebook
Twitter
linkedIn
Střední odborná škola strojní
a elektrotechnická Velešín
Velešín, U Hřiště 527, 382 32
Pracovní doba: 6:30 – 15:00
IČ0: 00583855
DIČ: CZ00583855
IZO: 000583855
Datová schránka: a3dh72q
chevron-down