Americký asistent ve výuce angličtiny

Americký asistent ve výuce angličtiny

Naše škola měla to štěstí, že máme pro tento školní rok učitele angličtiny navíc. Je jím 27letý rodilý mluvčí z Arizony pan Thomas Lepke. Přijel společně se svojí sympatickou manželkou Geenou. Oba dva mají české předky, vždyť příjmení Geeny za svobodna bylo Nohinek. Tommy získal možnost učit v Česku na základě výběrového řízení Fulbrightovy komise v USA. O asistenta pro výuku angličtiny žádalo celkem 166 českých škol, ale uspokojeno jich bylo zatím jen 20. Můžeme opravdu mluvit o štěstí, že zrovna my jsme byli mezi vybranými školami.

Asistent pro školu pracuje bez nároku na odměnu, je financován ze stipendia Fulbrightovy komise. Tommy si pomalu začíná zvykat na českou školu a vždy s úsměvem vstupuje do každé třídy. Někdy mu vypomáhá jeho žena Geena, pohledná dlouhovláska, na které mohou naši studenti oči nechat. Když Tommy vyučuje, je s ním ve třídě vždy přítomen učitel třídy a mohou se vzájemně doplňovat a připravit tak studentům zajímavé hodiny.

(https://www.fulbright.cz/)

Pan Lepke také od října povede Klub angličtiny, do kterého budou moci studenti docházet dobrovolně. Protože jeho hodinová dotace bohužel nevystačí pro všechny ročníky, zveme všechny studenty do tohoto klubu, kde bude možné diskutovat o různých tématech, která mohou navrhovat i sami studenti.

Přejeme našemu asistentovi, aby se mu u nás líbilo.


Podpořte nás sdílením

facebook
Twitter
linkedIn
Střední odborná škola strojní
a elektrotechnická Velešín
Velešín, U Hřiště 527, 382 32
Pracovní doba: 6:30 – 15:00
IČ0: 00583855
DIČ: CZ00583855
IZO: 000583855
Datová schránka: a3dh72q
chevron-down